Ravivalmentajien syyskokous järjestettiin Vermossa

05.12.2018 18:38

Suomen Ravivalmentajat ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestettiin Vermon Ravivalmentajien Klubilla keskiviikkona 5.12. Kokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen vuoden 2019 talousarvio sekä toimintasuunnitelma, valittiin hallituksen jäsenet tulevalle vuodelle sekä yhdistyksen edustajat eri toimielimiin. 

Tulevan vuoden toiminnan suuntaviivoina tulevat olemaan jäsenten etujen valvonta, yhteistyö Suomen Hippoksen ja muiden hevosalan organisaatioiden kanssa, sidosryhmäsuhteiden ylläpito, koulutus- ja kuntoutustoiminnan järjestäminen, neuvontapalvelut, yhteistyö yrityskumppaneiden kanssa sekä sisäisen viestinnän kehittäminen.

Hallitus valittiin yksimielisesti jatkamaan toimessaan myös vuonna 2019. Puheenjohtajana toimii Tuomo Ojanperä ja hallituksen jäseninä Cathy Johansson, Kirsi-Marja Sell, Pekka Vehviläinen, Ari Hartikainen, Santtu Raitala ja Jukka-Pekka Kauhanen.

Kokouksen aluksi Suomen Hippoksen puheenjohtaja Juha Rehula piti kokouksen osallistujille puheenvuoron raviurheilun ajankohtaisista asioista sekä tulevaisuuden näkymistä.

 

Kokouskuva 1.jpg

Pääyhteistyökumppanit

logo_toto.pnglogo_st1.pnglogo_agrimarket_racing.pngHu-7o-logot.pnglogo_lvi_vallo.jpgsiipiveikot_logo.pnglogo_biofarm.pnglogo_blackhorse.pngtilitoimisto-ollikainen.pngvermo.pnguusi hippos.pnglogo_allomeera2.pngwahlsten 1918.png

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voit käyttää sivustoamme parhaalla mahdollisella tavalla.