Veljekset Wahlsten Kokelasmeeting 2017 säännöt

  1. Suomen Ravivalmentajat ry, Veljekset Wahlsten Oy ja Suomen Hevosurheilulehti Oy järjestävät Kokelasmeeting -kilpailun yhteistyössä raviratojen kanssa. Kilpailusarja ajetaan touko-joulukuussa.
  2. Kilpailuun ovat ensisijaisesti oikeutettuja osallistumaan ammatti- tai kilpailijalisenssin omaavien valmentajien palveluksessa täysiaikaisesti olevat E-kokelaslisenssiläiset ja toissijaisesti juniorilisenssin J omaavat henkilöt lähdön ensimmäisen palkinnon suuruudesta riippumatta.
  3. Mahdollisessa karsinnassa ovat etusijalla e-kokelaslisenssihaltijoiden ajamat hevoset. Muuten hevoset karsitaan normaalin karsintasäännön mukaisesti.
  4. Kilpailumatka on vähintään 2000 metriä. Lähetystapa ja sarjamääritys voivat vaihdella.
  5. Kokelaat saavat osalähdöistä pisteitä seuraavasti: 20-14-10-6-5-4-3-2 ja muut hyväksytyt juoksun ajaneet yksi piste. Viimeisessä osalähdössä jaetaan tuplapisteet. Pistelaskussa ovat mukana vain e-kokelaslisenssin omaavat kokelaat.
    Osalähtöjen voittajat palkitaan Veljekset Wahlstenin lahjoittamalla tavarapalkinnolla ja voittajahevonen Veljekset Wahlstenin lahjoittamalla loimella. Kilpailusarjassa eniten pisteitä kerännyt kokelas palkitaan kolmella vapaavalintaisella Veljekset Wahlstenin mittatilauspuvulla, joissa on ohjastajan omat värit ja mainokset. Toiseksi ja kolmanneksi sijoittuneet palkitaan Hevosurheilu-lehden lahjoittamilla palkinnoilla. 

    Osalähdöissä käydään lisäksi valmentajakohtainen kilpailu. Kilpailun voittaa se valmentaja, joka on ilmoittanut osalähtöihin lukumääräisesti eniten hevosia. Myös karsituiksi tulleet hevoset huomioidaan. Veljekset Wahlsten palkitsee voittajavalmentajan tuotepalkinnolla.

  6. Muilta osin noudatetaan voimassa olevia Suomen Hippos ry:n ravikilpailusääntöjä. Veljekset Wahlsten Kokelasmeetingin säännöistä seuraavia tulkintoja tekee Suomen Hippoksen kilpailutoimisto yhdessä Suomen Ravivalmentajat ry:n kanssa.

 


Kokelasmeeting 2017

Tilanne 19 osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 145, 2. Joni-Petteri Irri 135, 3. Antti Veteläinen 121, 4. Taneli Säde 99, 5. Arna Ruohomäki 91, 6. Iivari Nurminen 90, 7. Olli-Pekka Holopainen 73, 8. Niki Finnström ja Matti Juutila 58, 10. Niko Riekkinen 54, 11. Nina Skinnari 33, 12. Henna Halme 31, 13. Jonne Väkeväinen 25, 14. Tamara Skutnabb 22. 15. Niko Huuskola 19, 16. Toni Ripatti 17, 17. Timo Gardemeister, Kimi Pesonen ja Alexis Pyykönen 14, 20. Ellinoora Laurila 9, 21. Sandra Kortekallio, Sanna Kumanto ja Markkus Rauhala 8, 24. Kirsi Kärkkäinen 6, 25. Jere Hurme, Terri Lehtonen, Tiina Mikkola ja Sami Nummi 5, 29. Jori-Pekka Luoma 2, 30. Hannu-Pekka Korpi 1

Valmentajakohtainen kilpailu:

1. Kauko Ketola 9, 2. Jeroen Van Craen, Tuija Irri ja Anssi Nurminen 5, 5. Marjo Alatalo, Kari  Haapio, Christa Packalen ja Erik Skutnabb 4, 9. Jyrki Jauhiainen, Merianne Järvinen, Timo Korvenheimo, Petri Ripatti, Terhi Vanhala ja Risto Väre 3

 

Tilanne 18 osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 145, 2. Joni-Petteri Irri 125, 3, Antti Veteläinen 121, 4. Arna Ruohomäki 91, 5. Iivari Nurminen 87, 6. Taneli Säde 79, 7. Olli-Pekka Holopainen 67, 8. Niki Finnström ja Matti Juutila 58, 10. Niko Riekkinen 52, 11. Nina Skinnari 33, 12. Henna Halme 31, 13. Jonne Väkeväinen 24, 14. Tamara Skutnabb 22, 15. Niko Huuskola 18, 16. Timo Gardemeister ja Kimi Pesonen 14, 18. Toni Ripatti 13, 19. Ellinoora Laurila 9, 20. Sandra KortekallioSanna Kumanto ja Markus Rauhala 8, 23. Kirsi Kärkkäinen 6, 24. Jere Hurme ja Terri Lehtonen 5, 26. Tiina Mikkola 4, 27. Jori-Pekka Luoma 2, 28. Hannu-Pekka Korpi 1

 

Tilanne 17 osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 145, 2. Joni-Petteri Irri 125, 3. Antti Veteläinen 107, 4. Arna Ruohomäki 86, 5. Iivari Nurminen 77, 6. Olli-Pekka Holopainen 67, 7. Taneli Säde 59, 8. Niki Finnström ja Matti Juutila 58, 10. Niko Riekkinen 52, 11. Henna Halme ja Nina Skinnari 31, 13. Jonne Väkeväinen 24, 14. Tamara Skutnabb 22, 15. Niko Huuskola 18, 16. Timo Gardemeister ja Kimi Pesonen 14, 18. Toni Ripatti 13, 19. Ellinoora Laurila 9, 20. Sandra Kortekallio ja Markus Rauhala 8, 22. Kirsi Kärkkäinen 6, 23. Jere Hurme ja Terri Lehtonen 5, 25. Sanna Kumanto ja Tiina Mikkola 4, 27. Jori-Pekka Luoma 2, 28. Hannu-Pekka Korpi 1

Valmentajakohtainen kilpailu 17 osakilpailun jälkeen:

1. Kauko Ketola 9, 2. Jeroen Van Craen, Tuija Irri ja Anssi Nurminen 5, 5. Marjo Alatalo, Kari  Haapio, Christa Packalen ja Erik Skutnabb 4, 9. Jyrki Jauhiainen, Merianne Järvinen, Timo Korvenheimo, Terhi Vanhala ja Risto Väre 3

 

Tilanne 16 osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 131, 2. Joni-Petteri Irri 125, 3. Antti Veteläinen 87, 4. Arna Ruohomäki 82, 5. Iivari Nurminen 77, 6. Niki Finnström 58, 7. Olli-Pekka Holopainen 57, 8. Matti Juutila 55, 9. Taneli Säde 54, 10. Niko Riekkinen 52. 11. Henna Halme 31, 12. Nina Skinnari 25, 13. Jonne Väkeväinen 24, 14. Tamara Skutnabb 22, 15. Niko Huuskola 18, 16. Timo Gardemeister ja Kimi Pesonen 14, 18. Toni Ripatti 13, 19. Ellinoora Laurila 9, 20. Sandra Kortekallio ja Markus Rauhala 8, 22. Kirsi Kärkkäinen 6, 23. Jere Hurme ja Terri Lehtonen 5, 25. Sanna Kumanto ja Tiina Mikkola 4, 27. Jori-Pekka Luoma 2, 28. Hannu-Pekka Korpi 1

Tilanne 14 osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 121, 2. Joni-Petteri Irri 115, 3. Antti Veteläinen 81, 4. Arna Ruohomäki 68, 5. Iivari Nurminen 57, 6. Niki Finnström 55, 7. Taneli Säde 51, 8. Niko Riekkinen 50, 9. Matti Juutila 49, 10. Olli-Pekka Holopainen 37, 11. Henna Halme 31, 12. Jonne Väkeväinen 23, 13. Tamara Skutnabb 22, 14. Niko Huuskola 18, 15. Nina Skinnari 16, 16. Timo Gardemeister 14, 17. Ellinoora Laurila 9, 18. Sandra Kortekallio, Markus Rauhala ja Toni Ripatti 8, 21. Kirsi Kärkkäinen 6, 22. Jere Hurme ja Terri Lehtonen 5, 24. Jori-Pekka Luoma ja Tiina Mikkola 2, 26. Hannu-Pekka Korpi 1

Valmentajakohtainen kilpailu 14 osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen, Tuija Irri ja Kauko Ketola 5, 4. Marjo Alatalo ja Erik Skutnabb 4, 6. Kari Haapio, Jyrki Jauhiainen, Merianne Järvinen, Timo Korvenheimo ja Christa Packalen 3

 

Tilanne 13.osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 115, 2. Joni-Petteri Irri 111, 3. Antti Veteläinen 78, 4. Arna Ruohomäki 66, 5. Taneli Säde 50, 6. Niko Riekkinen 49, 7. Niki Finnström 41, 8. Matti Juutila 38, 9. Olli-Pekka Holopainen ja Iivari Nurminen 37, 11. Henna Halme 31, 12. Jonne Väkeväinen 23, 13. Tamara Skutnabb 22, 14. Niko Huuskola 18, 15. Nina Skinnari 16, 16. Timo Gardemeister 14, 17. Ellinoora Laurila 9, 18. Sandra Kortekallio, Markus Rauhala ja Toni Ripatti 8, 21. Kirsi Kärkkäinen 6, 22. Terri Lehtonen 5, 23. Jori-Pekka Luoma ja Tiina Mikkola 2, 25. Hannu-Pekka Korpi 1

Valmentajakohtainen kilpailu 13 osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen, Tuija Irri ja Kauko Ketola 5, 4. Marjo Alatalo, Kari Haapio, Jyrki Jauhiainen, Merianne Järvinen ja Erik Skutnabb 3, 22 valmentajalla 2 pistettä

 

Tilanne 12.osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 115, 2. Joni-Petteri Irri 111, 3. Antti Veteläinen 64, 4. Arna Ruohomäki 61, 5. Taneli Säde 50, 6. Niki Finnström 41, 7. Olli-Pekka Holopainen 37, 8. Matti Juutila 36, 9. Henna Halme ja Iivari Nurminen 31, 11. Jonne Väkeväinen 23, 12. Niko Riekkinen 20, 13. Niko Huuskola 17, 14. Nina Skinnari 16, 15. Timo Gardemeister 14, 16. Tamra Skutnabb 12, 17. Sandra Kortekallio, Markus Rauhala ja Toni Ripatti 8, 20. Kirsi Kärkkäinen 6, 21. Ellinoora Laurila ja Terri Lehtonen 5, 23. Tiina Mikkola 2, 24. Hannu-Pekka Korpi 1

 

Tilanne 11.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri ja Emma Väre 101, 3. Antti Veteläinen 58, 4. Arna Ruohomäki 55, 5. Taneli Säde 49, 6. Olli-Pekka Holopainen 37, 7. Matti Juutila 35, 8. Henna Halme 31, 9. Iivari Nurminen 27, 10. Niki Finnström ja Jonne Väkeväinen 21, 12. Iikka Nurmonen ja Niko Riekkinen 20, 14. Niko Huuskola 17, 15. Nina Skinnari 16. 16. Timo Gardemeister 14, 17. Tamara Skutnabb 12, 18. Sandra Kortekallio ja Toni Ripatti 8, 20. Kirsi Kärkkäinen 6, 21. Ellinoora Laurila, Terri Lehtonen ja Markus Rauhala 5, 24. Tiina Mikkola 2, 25. Hannu-Pekka Korpi 1

Valmentajakohtainen kilpailu 11 osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen ja Tuija Irri 5, 3. Kauko Ketola 4, 4. Marjo Alatalo, Jyrki Jauhiainen ja Erik Skutnabb 3, 19 valmentajalla 2 pistettä

 

Tilanne 10.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 95, 2. Emma Väre 87, 3. Antti Veteläinen 58, 4. Taneli Säde 49, 5. Arna Ruohomäki 45, 6. Matti Juutila 35, 7. Olli-Pekka Holopainen 34, 8. Henna Halme 31. 9. Iivari Nurminen 27, 10. Jonne Väkeväinen 21, 11. Iikka Nurmonen 20, 12. Niko Riekkinen 18, 13. Niko Huuskola 17, 14. Nina Skinnari 15. 15. Tmo Gardemeister 14, 16. Tamara Skutnabb 12. 17. Sandra Kortekallio ja Toni Ripatti 8, 19. Kirsi Kärkkäinen 6, 20. Markus Rauhala 5, 21. Tiina Mikkola 2, 22. Niki Finnström, Hannu-Pekka Korpi ja Terri Lehtonen 1

Tilanne 9.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 85, 2. Emma Väre 67, 3. Antti Veteläinen 56, 4. Taneli Säde 49, 5. Arna Ruohomäki 39, 6. Matti Juutila 35, 7. Henna Halme 31, 8. Olli-Pekka Holopainen 30, 9. Iivari Nurminen 27, 10. Jonne Väkeväinen 21, 11. Iikka Nurmonen 20, 12. Niko Huuskola 17, 13. Timo Gardemeister 14, 14. Niko Riekkinen 13, 15. Nina Skinnari 12, 16. Tamara Skutnabb 12. 17. Sandra Kortekallio ja Toni Ripatti 8, 19. Kirsi Kärkkäinen 6, 20. Markus Rauhala 5, 21. Tiina Mikkola 2, 22. Niki Finnström, Hannu-Pekka Korpi ja Terri Lehtonen 1

 

Tilanne 8.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 71, 2. Emma Väre 65, 3. Antti Veteläinen 46, 4. Taneli Säde 45, 5. Arna Ruohomäki 36, 6. Matti Juutila 34, 7. Henna Halme 31, 8. Iivari Nurminen 27, 9. Olli-Pekka Holopainen 25, 10. Iikka Nurmonen 20, 11. Niko Huuskola 17, 12. Timo Gardemeister 14, 13. Niko Riekkinen 13, 14. Nina Skinnari ja Tamara Skutnabb 11. 16. Sandra Kortekallio ja Tini Ripatti 8, 18. Markus Rauhala 4, 19. Tiina Mikkola 2, 20. Hannu-Pekka Korpi, Terri Lehtonen ja Jonne Väkeväinen 1

Valmentajakohtainen kilpailu:

1. Jeroen Van Craen 4, 2. Jyrki Jauhiainen, Kauko Ketola ja Erik Skutnabb 3, 14 valmentajalle 2 pistettä, 63 valmentajalla 1 piste

 

Tilanne 7.osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 55, 2. Joni-Petteri Irri 51, 3. Taneli Säde 45, 4. Arna Ruohomäki 35, 5. Matti Juutila 34, 6. Antti Veteläinen 32, 7. Henna Halme 31. 8. Iivari  Nurminen 27, 9. Iikka Nurmonen 20, 10. Olli-Pekka Holopainen 19, 11. Niko Huuskola 15, 12. Timo Gardemeister 14, 13. Niko Riekkinen 13, 14. Tamra Skutnabb 10, 15. Sandra Kortekallio ja Nina Skinnari 8,. 16. Toni Ripatti 3, 17. Tiina Mikkola 2, 18. Hannu-Pekka Korpi, Terri Lehtonen ja Jonne Väkeväinen 1

Valmentajakohtainen kilpailu 7.osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen 4 pistettä, 2. Petri Fredin, Tuija Irri, Jyrki Jauhiainen, Niko Huuskola, Kauko Ketola, Anja Korhonen, Ismo Korhonen, Veikko Kotiranta, Aleksi Kytölä, Tiina Mansikkaniemi, Kaisa Mikkola, Anssi Nurminen, Petri Ripatti, Erik Skutnabb ja Kim Åkerlund 2 pistettä. 55 valmentajalla 1 piste

 

Tilanne 6.osakilpailun jälkeen:

1. Emma Väre 55, 3. Joni-Petteri Irri 51, 3. Taneli Säde 39, 4. Matti Juutila 29, 5. Antti Veteläinen 28, 6. Iivari Nurminen 27, 7. Henna Halme ja Arna Ruohomäki 21, 9. Olli-Pekka Holopainen 18, 10. Timo Gardemeister ja Niko Huuskola 14, 12. Niko Riekkinen 11, 13. Tamara Skutnabb 10. 14. Nina Skinnari 8, 15. Sandra Kortekallio 5, 16. Tiina Mikkola ja Toni Ripatti 2, 18. Terri Lehtonen ja Jonne Väkeväinen 1

 

Tilanne 5.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 51, 2, Emma Väre 41, 3. Taneli Säde 29, 4, Antti Veteläinen 28, 5, Matti Juutila ja Iivari Nurminen 25, 7. Henna Halme 21, 8. Olli-Pekka Holopainen 15, 9. Timo Gardemeister 14, 10. Niko Riekkinen 11, 11. Tamara Skutnabb 9, 12. Niko Huuskola ja Nina Skinnari 8, 14. Sandra Kortekallio 5, 15. Tiina Mikkola ja Toni Ripatti 2, 17. Terri Lehtonen, Arna Ruohomäki ja Jonne Väkeväinen 1

 

Valmentajakohtainen kilpailu 5.osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen 4, 2. Tuija Irri, Ismo Korhonen, Anssi Nurminen, Petri Ripatti ja Kim Åkerlund 2

 

Tilanne 4.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 46, 2. Antti Veteläinen 28, 3, Matti Juutila 25, 4. Henna Halme ja Emma Väre 21, 6. Taneli Säde 19, 7. Olli-Pekka Holopainen 15, 8. Timo Gardemeister 14, 9. Iivari Nurminen ja Niko Riekkinen 11, 11. Niko Huuskola 8, 12. Nina Skinnari 7, 13. Sandra Kortekallio 5, 14. Tamara Skutnabb 3, 15. Tiina Mikkola ja Toni Ripatti 2, 17. Arna Ruohomäki ja Jonne Väkeväinen 1

Tilanne 3.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 46, 2. Antti Veteläinen 24, 3. Taneli Säde 19, 4. Emma Väre 18, 5. Timo Gardemeister ja Olli-Pekka Holopainen 14, 7. Iivari Nurminen ja Niko Riekkinen 11, 9. Niko Huuskola 8, 10. Henna Halme 7, 11. Matti Juutila ja Nina Skinnari 5, 13. Tamara Skutnabb 3, 14. Tiina Mikkola 2, 15. Toni Ripatti Arna Ruohomäki ja Jonne Väkeväinen 1

Valmentajakohtainen kilpailu 3.osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen, Ismo Korhonen, Anssi Nurminen ja Kim Åkerlund 2 pistettä, 30 valmentajalla 1 piste

Tilanne 2.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 26, 2. Antti Veteläinen 21, 3. Taneli Säde 19, 4. Emma Väre 18, 5. Niko Riekkinen 11, 6. Olli-Pekka Holopainen ja Niko Huuskola 8, Henna Halme 7, 9. Matti Juutila 5, 10. Tamara Skutnabb 3, 11. Tiina Mikkola 2, 12. Iivari Nurminen, Toni Ripatti, Arna Ruohomäki ja Jonne Väkeväinen 1

Valmentajakohtalainen kilpailu 2.osakilpailun jälkeen:

1. Jeroen Van Craen ja Ismo Korhonen 2, 24 valmentajalla 1 piste

Tilanne 1.osakilpailun jälkeen:

1. Joni-Petteri Irri 20, 2. Taneli Säde 14, 3. Niko Huuskola ja Olli-Pekka Holopainen 8, 5. Matti Juutila 5, 6. Emma Väre 4, 7. Henna Halme 3, 8. Tiina Mikkola 2, 9. Toni Ripatti 1, 10. Arna Ruohomäki 1, 11. Antti Veteläinen 1, 12. Niko Riekkinen 1

----

Kokelasmeeting 2016

Loppupisteet 15 osakilpailun jälkeen:

1. Antti Veteläinen 121, 2. Joni-Petteri Irri 110, 3. Jukka Torvinen 103, 4. Henna Halme 75, 5. Emma Väre 73, 6. Jere Kiveinen 71, 7. Olli Koivunen 59, 8. Taneli Säde 53, 9. Jere Hurme 47, 10. Niko Riekkinen 44, 11. Iikka Nurmonen 43, 12. Toivo Niemi 33, 13. Tamara Skutnabb 32, 14. Alexis Pyykkönen 30, 15. Olli-Pekka Holopainen ja Jonne Väkeväinen 23, 17. Nina Skinnari 19, 18. Tapani Jauhola 17, 19. Antti-Joonas Heikkinen ja Jonny Länsimäki 14, 21. Tiina Mikkola 8, 22. Timo Gardemeister ja Toni Ripatti 6, 24. Eveliina Talvensaari ja Pekka Tuomaala 5, 26. Terri Lehtonen 4, 27. Kirsi Kärkkäinen, Anu Penttilä ja Martta Smura 2, 30. Sanna Kumanto, Niko Kärnä ja Markus Rauhala 1

 

Oppilasmeeting 2015

Loppupisteet (15 osakilpailua):

1. Jukka Torvinen 164, 2. Toivo Niemi 102, 3. Olli Koivunen 70, 4. Henna Halme 58, 5. Iikka Nurmonen 52, 6. Taneli Säde 42, 7. Jonny Länsimäki 41, 8. Irina Sarin 40, 9. Emma Väre 35, 9. Mikko Valtonen 37, 10. Tapani Jauhola 32, 11. Mikael Kopola 30, 13. Piia Salminen 25, 14. Jere Kiveinen 24, 15 Olli-Pekka Holopainen 23, 16. Alexis Pyykkönen 21, 17. Antti-Joonas Heikkinen 16, 18. Niko Riekkinen 15, 19. Mikko Aro 13, 20. Miia Myllymäki, Auri Niskanen ja Markus Rauhala 12, 23. Toni Ripatti, Eveliina Talvensaari ja Pekka Tuomaala 10, 26. Jere Hurme ja Nina Skinnari 9, 28. Sanna Kumanto ja Tero Lepistö 7, 30. Martta Smura 6, 31. Oiva Käsnänen 5, 32. Jori-Pekka Luoma ja Tiina Mikkola 4, 34. Tommi Sundström 3, 35. Etta Pakkanen ja Tamara Skutnabb 2, 75. Timo Gardemeister, Sandra Kortekallio, Iivari Nurminen, Minna Salo ja Stefan Willstedt 1

 

__________________________________________________________________________________________________________

Oppilasmeeting 2014:

Finaali - Kuopio 13.12.

1. Olli Koivunen, 2. Taneli Säde, 3. Toivo Niemi, 4. Henna Halme, 5. Emma Väre, 6. Mikko Valtonen, 7. Joni-Petteri Irri, 8. Iikka Nurmonen, 9. Mikko Aro, 10. Jukka Torvinen, 11. Toni Ripatti

 

Loppupisteet 21.osakilpailun jälkeen:

1. Hannu Torvinen 156, 2. Jukka Torvinen 152, 3. Joni-Petteri Irri 148, 4. Olli Koivunen 103, 5. Mikko Valtonen 95, 6. Toivo Niemi 74, 7. Iikka Nurmonen 72, 8. Henna Halme 65, 9. Mikael Kopola ja Toni Ripatti 61, 11. Mikko Aro 60, 12. Emma Väre 56, 13. Taneli Säde 40, 14. Antti Ruokonen 36, 15. Antti Tupamäki 32, 16. Nina Skinnari 31, 17. Jukka Lahtinen 14, 18. Tapani Jauhola 12, 19. Tommi Sundström 11, 20. Niko Riekkinen 6, 21. Tiina Mikkola 5, 22. Jere Hurme ja Pekka Tuomaala 4, 24. Toni Multanen 3, 25. Sandra Kortekallio, Jukka Pitkänen ja Minna Salo 2, 28. Niko Finnström, Danilo Grasso, Roi Iltanen, Miia Myllymäki ja Stefan Willstedt 1

 

 

-----

 

Oppilasmeeting 2013:

Finaali 18.1.2014 Vermo:

1. Emma Väre   2. Hannu Torvinen   3. Joni-Petteri Irri   4. Olli Koivunen   5. Iikka Nurmonen   6. Jukka Torvinen         7. Toivo Niemi   8. Mikko Aro   9. Jani Ripatti   10. Marko Hakkarainen

 

Lopullinen pistetilanne (17 osakilpailua):

1. Hannu Torvinen 138, 2. Joni-Petteri Irri 114, 3. Jani Ripatti 86, 4. Olli Koivunen 80, 5. Iikka Nurmonen 60, 6. Mika Ahtiainen 57, 7. Emma Väre 46,. 8. Marko Hakkarainen 46, 9. Jukka Torvinen 44, 10. Toivo Niemi 43, 11. Mikko Aro 38, 12. Antti-Joonas Heikkinen 34, 13. Henna Halme 31, 14. Mikko Valtonen 30, 15. Mikael Kopola 29, 16. Sandra Kortekallio 28, 17. Jere Kiveinen 27, 18. Antti Tupamäki 23, 19. Toni Ripatti 23, 20. Taneli Säde 17, 21. Santtu Raitala 16, 22. Tapani Jauhola 15, 23. Sami Vehviläinen 11, 24. Jutta Ihalainen 10, 25. Nina Skinnari 8, 26. Eveliina Talvensaari 7, 27. Miia Myllymäki 7, 28. Joona Tapani 6. 29. Miika Tenhunen 6. 30. Terri Lehtonen ja Kyösti Åkerlund 4. 32. Niko Riekkinen 4. 33. Oskari Kolehmainen ja Emmi Niveri 3, 35. Mikko Mäkelä 3, 36. Juuso Holttinen ja Heidi Laaksonen 2, 38. Jonne Väkeväinen 1, 39. Tommi Sundström 1, 40. Jori-Pekka Luoma 1

Pääyhteistyökumppanit

logo_toto.pnglogo_st1.pnglogo_walhsten.pnglogo_agrimarket_racing.pnglogo_custom.pngHu-7o-logot.pnglogo_lvi_vallo.jpgsiipiveikot_logo.pnglogo_biofarm.pnglogo_blackhorse.pngtilitoimisto-ollikainen.pngvermo.pnghippos.pngsavon_elainsairaala.pnglogo_allomeera2.png